
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 3.9 nF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 5 % |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Number of Pins | 2 |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Height | 600 µm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Depth | 1.25 mm |
| Thickness | 711.2 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Weight | 5.5 g |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
Stock: 4861
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10601
Ext.Price$0.10601
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10601 | $0.10601 |
| 10 | $0.04318 | $0.43180 |
| 50 | $0.04062 | $2.03100 |
| 100 | $0.03822 | $3.82200 |
| 500 | $0.02881 | $14.40500 |
| 1000 | $0.02565 | $25.65000 |
| 3000 | $0.02233 | $66.99000 |
| 5000 | $0.01944 | $97.20000 |
| 10000 | $0.01693 | $169.30000 |
